مهندس محمد حشمت

برای دریافت مشاوره
شماره تماس خودتون رو وارد کنین

فیلم‌های مشاوره‌ای محمد حشمت

توضیحات تکمیلی​

مهندس محمد حشمت؛ کارشناس و مشاوره تحصیلی(ویژه تمام مقاطع تحصیلی)

مهندس محمد حشمت، یکی از پر مخاطب‌ترین مشاورین سطح کشور است؛ که دغدغه و چالش‌های تحصیلی دانش‌آموزان را به درستی تشخیص می‌دهند. مهندس حشمت، فعالیت مشاوره‌ای خود‌شان را در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی شروع کردند و در حال حاضر، از پر طرفدار‌ترین اشخاص در زمینه مشاوره و کوچ تحصیلی هستند. آقای مهندس حشمت، از معدود مشاورینی هستند که به ویژگی‌های فردی و چالش‌های شخصی دانش‌آموزان توجه ویژه‌ای دارند و سعی می‌کنند مشکلات دانش‌آموزان را به صورت کاملا فردی ریشه‌یابی کنند. تلفیق مباحث انگیزشی با نکات کلیدی مشاوره‌ای، از مهم‌ترین ویژگی‌های جلسات مشاوره مهندس محمد حشمت است.

چالش‌های تحصیلی دانش‌آموزان از نگاه مهندس حشمت

تلفیق مباحث انگیزشی با نکات کلیدی مشاوره‌ای، از مهم‌ترین ویژگی‌های جلسات مشاوره مهندس محمد حشمت است. دانش‌آموزان در دوران تحصیل خود، چالش‌ها و مشکلات زیادی را تجربه می‌کنند؛ افت تحصیلی، بی انگیزگی برای درس خواندن، عدم یادگیری مفهومی مطالب درسی، تاثیرگذاری مشکلات بلوغ در مسیر یادگیری و نداشتن برنامه‌ریزی دقیق و اصولی از جمله چالش‌های اصلی آن‌ها است. اکثر والدین آگاه، به دنبال یک راهکار‌های اصولی برای رفع این مشکلات هستند و به همین دلیل هم تمایل دارند از یک مشاور تحصیلی متخصص در حل این گونه چالش‌ها کمک بگیرند. آقای مهندس محمد حشمت، با یک نگاه دقیق تمامی این مشکلات را بررسی کردن و سعی کردن بهترین راهکار‌ها را برای حل این بحران‌های دوران تحصیل به دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان ارائه کنند. از نگاه ایشان، مشکلات دانش‌آموزان به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود که به ترتیب عبارتند‌از:

مشکلات تحصیلی دانش‌آموزان به دلیل تغیر مقطع تحصیلی

از نظر مهندس حشمت، دانش‌آموزان با تغییر مقطع تحصیلی، در شرایط بحرانی قرار می‌گیرند؛ در واقع، بیرون آمدن از منطقه امن، برای هر فرد کار سختی است و او را با تغییرات زیادی روبه‌رو می‌کند. تغییر مدرسه، دوستان و بیشتر شدن حجم دروس از جمله این تغییرات است. تغییر در ابتدا سخت است و این موضوعی است که والدین و دانش‌آموزان باید آن را بپذیرند و به دنبال روش‌های برای کنترل این شرایط باشند. پیشنهاد مهندس حشمت برای مقابله با این چالش‌ها و مشکلات، پیشگیری اصولی در این دوران است؛ در واقع، ایشان با ارائه یک برنامه‌ریزی اصولی سعی می‌کنند شرایط را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.

مشکلات دانش‌آموزان به دلیل بی انگیزگی

همانطور که گفتیم اکثر والدین دنبال یک راهکار برای حل مشکلات تحصیلی فرزند خود هستند و به همین دلیل هم روش‌های مختلفی را برای موفقیت تحصیلی فرزند خود امتحان می‌کنند؛ از تهیه منابع درسی مختلف گرفته تا شرکت در کلاس و حضور در جلسات معلم خصوصی. انتخاب خیلی از این روش‌ها، در کنار هزینه‌های بالا، برای دانش‌آموزان مفید نیست و کمکی به پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان نمی‌کند؛ دلیل این موضوع هم استاندارد نبودن این منابع تحصیلی است. در چنین شرایطی است که والدین به دنبال یک راهنما برای انتخاب بهترین منابع هستند. از نظر آقای مهندس حشمت، منابعی کامل هستند که مطابق با آخرین تغییرات سیستم آموزشی طراحی شده باشند و تمامی مطالب را به صورت کامل تدریس کنند. استفاده از تدریس بهترین اساتید، حل نمونه سوالات پرتکرار امتحانی، مطابقت فیلم‌‌های آموزشی با کتاب‌های تالیفی اساتید بدون شک، بهترین انتخاب برای دانش‌آموزان است. دانش‌آموزان با دسترسی به این منابع می‌توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی درس بخوانند و بهترین نوع یادگیری را تجربه کنند. با توجه به ویژگی‌های این منابع استاندارد از نظر آقای محمد حشمت، بسته‌های معلم خصوصی پرش بهترین انتخاب برای دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی است.